Dahiliye Sorularla Son Tekrar Kitabı
YENİ

Dahiliye Sorularla Son Tekrar Kitabı

1128 soruyla dahiliye tekrarı (Geriatri ve Enfeksiyon dahil) Kitap Önizleme

Sayfa sayısı: 380

-1128 tane orjinal ve yeni sınav sistemine uygun dahiliye sorusu içermektedir.
-Tüm sorularda gruplama tekniği uygulanmıştır. Yani bir konu ile ilgili önce bir vaka sunumu yapılmaktadır. Daha sonrasında o konu ve vakayla ilgili patofizyoloji, tanı yöntemleri, risk faktörleri, tedavi yaklaşımı, prognoz ve farmakolojik ilaç bilgisi şeklinde art arda sorular gelmektedir. Bu şekilde o konuyla alakalı en önemli bilgiler A'dan Z'ye sorgulanmaktadır.
-Açıklamalar kısmında konunun özeti yapılmaktadır. Bu sayede sadece soru çözmekle kalmayıp tamamen bir konu tekrarı da yapmış olacaksınız.
-1128 soru ile beraber klinik/temel bilgilerinizi analitik olarak kullanmayı öğrenecek ve soru çözme becerinizi geliştireceksiniz.
-Açıklama ve konu anlatım kısmında çok sayıda güncel 2023-2024 textbooklarında vurgulanan önemli tablolar kullanılmıştır. Bu şekilde sınavlarda çokça sorgulanan tablo sorularını da yakalamanız hedeflenmiştir.
-Tanı algoritmaları ile beraber ne zaman hangi testi istenemeniz gerektiği tüm önemli konularda vurgulanmıştır.
-Sonuç olarak yıllardan beri geliştirdiğim klinik vizyonum ile beraber en güncel bilgileri kullanarak tüm hekimlik hayatınızda faydasını göreceğiniz bir kitap hazırladım.
-GERİATRİ ve ENFEKSİYON HASTALIKLARI bölümlerini içerir.